Zmiany w zakresie urlopów związanych z rodzicielstwem
Urlop rodzicielski oraz szybsze wejście w życie zwiększonego wymiaru dodatkowego urlopu macierzyńskiego – to główne zmiany wprowadzone nowelizacją.

Powierzenie pracownikowi innej pracy bez wypowiedzenia zmieniającego
Kodeks pracy pozwala powierzyć pracownikowi inną pracę niż określona w umowie o pracę bez konieczności formalnej zmiany umowy. Nie oznacza to jednak możliwości dokonywania dowolnych zmian w zakresie warunków zatrudnienia pracownika.

Ryzyka prawne w transakcjach fuzji i przejęć
Ukazała się czwarta już publikacja z serii „Prawo w praktyce” przygotowana przez ekspertów kancelarii Wardyński i Wspólnicy we współpracy z LexisNexis Polska.

Kłopotliwy przywilej
Posłowie chcą odebrać bankom możliwość posługiwania się bankowym tytułem egzekucyjnym, a jednocześnie przyznają analogiczny przywilej SKOK-om.

Co może być przedmiotem cesji?
Kilka krytycznych uwag pod adresem uchwały Sądu Najwyższego.

Monitor Sądowy i Gospodarczy trafi na makulaturę
Sejm zajmie się rządowym projektem ustawy znoszącym ciążący na przedsiębiorcach wymóg przechowywania papierowych egzemplarzy Monitora Sądowego i Gospodarczego.

Bez cukru - to nie takie proste
Praktyka inspekcji kontrolujących znakowanie produktów żywnościowych nie umożliwia świadomych wyborów konsumenckich, a więc niejako działa wbrew polityce promującej zdrowe żywienie.

Przejście praw udziałowych w spółce z o.o. na następców prawnych wspólnika
Uwzględniając odpowiednie postanowienia w umowie spółki można wyłączyć stosowanie prawa spadkowego w zakresie przejścia praw udziałowych w spółce z o.o.

Ograniczenia w sprzedaży przez internet w umowach dystrybucyjnych
Dostawcy lubią mieć wpływ na sposób sprzedaży ich towarów przez dystrybutorów. Warto jednak pamiętać, że zbytnia ingerencja w działalność e-commerce prowadzoną przez dystrybutora może zostać uznana za antykonkurencyjne porozumienie.

Komisja Europejska, ograniczanie konkurencji i roszczenia cywilne
Komisja opublikowała pakiet dokumentów związanych z jej inicjatywą wydania dyrektywy w sprawie dochodzenia roszczeń z tytułu naruszenia prawa konkurencji.

Działania i rozliczenia poreprywatyzacyjne
Odzyskanie nieruchomości w procesie reprywatyzacji rozpoczyna etap wzajemnych rozliczeń z dotychczasowym, publicznym posiadaczem nieruchomości, oraz etap regulacji stanu prawnego nieruchomości.

Gdy Skarb Państwa odmawia wydania nieruchomości
Wpis w księdze wieczystej spadkobiercy dawnego właściciela znacjonalizowanej lub wywłaszczonej nieruchomości nie zawsze oznacza koniec walki o jej odzyskanie.
