Michał Steinhagen
Nieważne potrącenia wierzytelności
12.12.2013
bankowość i finansowanie, upadłości i restrukturyzacje
Porozumienia restrukturyzacyjne w spółkach stoją pod znakiem zapytania. Uchwała Sądu Najwyższego może spowodować, że zarządy nie będą chciały zawierać umów, które w przypadku upadłości jedynie narażą ich spółki na straty.
Kiedy formalna likwidacja oddziału nie jest konieczna?
17.10.2013
prawo spółek
Prowadzenie działalności gospodarczej na terytorium Polski przez zagranicznych przedsiębiorców w formie oddziału jest dosyć popularne. Widać to m.in. w sektorze finansowym. W tej formie działa np. wiele zagranicznych zakładów ubezpieczeń.
Ubezpieczenie oświadczeń i zapewnień jako sposób ochrony roszczeń z umowy M&A
10.05.2013
transakcje, ubezpieczenia
Ograniczeniu ryzyk związanych z nabyciem przedsiębiorstwa lub spółki służy szczegółowe badanie i zamieszczenie w umowie oświadczeń i zapewnień. Co jednak, gdy po dokonaniu transakcji okaże się, że oświadczenia sprzedającego były nieprawdziwe?
Ubezpieczający musi informować zakład ubezpieczeń
14.03.2013
ubezpieczenia
Na ubezpieczającym ciąży obowiązek deklaracji ryzyka oraz notyfikacji ryzyka. Jego niedopełnienie grozi nawet odmową wypłaty odszkodowania. Nie trzeba jednak informować o tych ryzykach, o które zakład ubezpieczeń nie zapytał.
Ubezpieczenie OC pracodawcy
08.11.2012
prawo pracy, ubezpieczenia
Wypadki przy pracy mogą wiązać się z odpowiedzialnością pracodawcy, której rozmiary są trudne do przewidzenia. Warto ograniczyć to ryzyko, ubezpieczając odpowiedzialność cywilną pracodawcy.
Umowa wygasa, ochrona trwa dalej?
12.08.2010
ubezpieczenia
Wygaśnięcie umowy ramowej będącej podstawą poszczególnych umów ubezpieczenia kredytów nie musi oznaczać zakończenia ochrony ubezpieczeniowej.