Konrad Grotowski: Właściciel spółki zagrożonej upadłością czasem ulega pokusie wyprowadzenia z niej majątku
Rozmowa z Konradem Grotowskim z Zespołu Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacji kancelarii Wardyński i Wspólnicy o tym, jak się bronić przed działaniami nieuczciwego dłużnika.

Michał Barłowski: Czeka nas rewolucja w prawie upadłościowym
Rozmowa z Michałem Barłowskim, wspólnikiem prowadzącym Zespół Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacji kancelarii Wardyński i Wspólnicy, o planowanej nowelizacji Prawa upadłościowego i naprawczego.

Niesłusznych oskarżeń nie sposób uniknąć, ale powinna być możliwość uzyskania odszkodowania
Prawdziwym problemem jest wieloletnie trwanie w stanie niesłusznego oskarżenia oraz brak odpowiedzialności funkcjonariuszy państwowych, którzy się do niego przyczynili – mówili uczestnicy seminarium w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Czy walka z korupcją to syzyfowa praca?
Narzędzi prawnych do walki z korupcją jest wiele. Czy można jednak uznać je za skuteczne remedium przeciwko społeczno-ekonomicznej dolegliwości, jaką jest korupcja?

Klauzule alternatywne na gruncie prawa polskiego
Czy przepisy polskiej procedury cywilnej ograniczające swobodę stron w wyborze sądu właściwego mają uzasadnienie?

Wykaz towarów objętych rejestracją znaku towarowego musi być szczegółowy
Urzędy patentowe krajów UE oraz OHIM w ramach programu harmonizacji swoich praktyk dotyczących znaków towarowych wydały wspólny komunikat, w którym wymienione zostały sposoby wdrożenia wyroku TSUE przez urzędy poszczególnych krajów UE.

Ponownie nowa ustawa o odpadach
Czy decyzje i zgłoszenia dotyczące gospodarki odpadami zachowują ważność po wejściu w życie nowej ustawy?

Rachunki powiernicze - rok od wejścia w życie ustawy deweloperskiej
Mieszkaniowy rachunek powierniczy funkcjonuje już rok, ale banki nie oferują deweloperom zbyt dużego wyboru. Do tego dostęp do takiego rachunku dla mniejszych deweloperów może być ograniczony.

"Ryzyka prawne w transakcjach fuzji i przejęć" wkrótce w księgarniach
Już pod koniec maja do księgarni trafi publikacja „Ryzyka prawne w transakcjach fuzji i przejęć” pod redakcją Pawła Ciećwierza oraz Izabeli Zielińskiej-Barłożek z Grupy Transakcyjnej kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Program Inwestycje Polskie
Polska chce wspierać potencjalnie rentowne inwestycje infrastrukturalne bez powiększania długu publicznego.

Ubezpieczenie oświadczeń i zapewnień jako sposób ochrony roszczeń z umowy M&A
Ograniczeniu ryzyk związanych z nabyciem przedsiębiorstwa lub spółki służy szczegółowe badanie i zamieszczenie w umowie oświadczeń i zapewnień. Co jednak, gdy po dokonaniu transakcji okaże się, że oświadczenia sprzedającego były nieprawdziwe?

Zakończenie działalności gospodarczej w Polsce
Zamknięcie działalności gospodarczej w Polsce nadal nie jest ani łatwe, ani szybkie. Przebieg tego procesu zależy od formy prawnej prowadzenia działalności.
